Morningstar

Kahramanlarımız yeni tanıştıkları arkadaşları ile sıhhiye çadırına gider ve yaralarını sararlar. Grubun adı "20th" dir,  Tethyr ordusunun gözcü taburundan geldiklerini öğrenirler.

Müsabakalar sertleşir, Arlin ve Ember müsabaka amaçlı bile olsa başkalarını ölümcül yaralayabilme ihtimalini değerlendirip takımdan ayrılır, müsabaka alanını gözlemlemeye ve takımları tartmaya başlarlar.

Sir Dougan ve Gilbert tekli dövüşlere yazılır ve şans eseri birbirlerinin rakibi olurlar, müsabaka kısa sürer ve Sir Dougan kazanır. Gilbert grup dövüşlerine katılmak için bir süredir konuştuğu büyücü genç Arun'u gruba dahil eder, bu sırada Sir Dougan bir sonraki rakibi ile karşılaşır. Yetenekli ve acımasız Wasegon, müsabakayı korkunç bir üstünlük ile kazanıp Sir Dougan'ı ölümcül bir şekilde yaralar. Sir Dougan'ın kanaması, Gilbert ve sıhhiye sayesinde durdurulur, fakat kendini toplaması zaman alacaktır.

Bu sırada, Ember ve Arlin turnuva alanında bir satıcı ve iki korumasının cesetlerini bulup muhafızlara haber verirler. Büyülü nesne kaçakçısı Peshto olarak teşhis edilen satıcı, Ember'in fikrine göre testere vari nesnelerle öldürüldümüş olmalıdır.

Turnuva alanındaki çadırları daha güvenli bulup, oraya yerleşir yemek yerler. Gilbert önceden dougan usulü bir sandviç çakmış olmasına rağmen, şişinceye kadara yer. Herşeyi bilen spor fanatiği çocukla tanışır.

Devamındaki gün grup Arun ile takım dövüşlerine katılıp bir kaç zafer elde eder, karşılarına çıkmayı göze almayan gruplar bile olmuştur, turnuva alanında kendilerine tahsis edilen çadırda kalırlar ve kutlamalar sırasında yaşlı bir büyücü ile karşılaşırlar. Yaşlı büyücüde karanlık sezinlenmektedir fakat bunun kendisinden gelmediğini fark ederler, örümceklere oldukça ilgi duyan adam kısa süre sonra Ember ve Arlin'i muhabbetinin bayatlığından, kaçırır.

Wasegon ve Vercingetor puanlarını arttırır, rakipleri onlarla dövüşmemektedir,Kırlangıç Şovalyesi ise ortalarda yoktur. Kar gülleri egzotik partilerinden sonra sadece bir maça katılır, ve 20th grup musabakalarında arada sırada seçilebilmektedir.

Comments

Zutku Zutku

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.