Skarga Gondunn

Gauntlet üyesi bir izcidir. Grubu Cormyr'den alıp Mistledale'a götürür, onlara Undead tepelerinden geçişte yardımcı olur ve kara elf mağarasında da yanlarındadır. Mistledale'da Elf's Rest'te bulunan Gauntlet palangasında varıldığında başka bir grubu bölgeye getirmek için gruptan çıkarılır.

Mistlebrook ve Mistletarn kasabalarında karşılaşılan, Land Shark vakalarının devamında fark edilen kara elf baskınını karşılamaya gönderilen Gauntlet managasının izcisidir. Bunun bir tuzak olduğunu hızlı idrak etmesi sonucu, mangayı elf's rest palangasına geri yonlendirip kara elf baskınının ikiye bölünmesini ve grubumuzun sivillerle birlikte palangadan sağ salim çıkmasını sağlar.

2 metre'ye yakın boy, gri/kahverengi saç, mavi gözlü, yakın geçmişte uthgarth kabilelerinden ayrılan ve güneye yerleşen bir kavimdendir, mistledale coğrafyasını çok iyi bilir. Atla yolculuk etmeyi sevmez, her yere yürür, at binmeyi bildiğini ama sevmediğini iddia eder. Oldukça iyi bir okçudur, odun baltasını ve av mızrağını hiç yanından ayırmaz.

Quote : "Dostlarım!"

Skarga Gondunn

Morningstar Zutku Avare